24 października 2016

#2 Music & Books

Hejka naklejka!
Co u was słychać, drodzy książkoholicy? Jak tam w szkole? 
Jest to drugi post z serii Music & Books, czyli do dwóch wybranych książek, wybieram po dwie wybrane piosenki. Pewnie nie pamiętacie o tej serii, bo pierwszy post z niej był w kwietniu ;)
Książki, do których będę dobierać po dwie piosenki to: "Alicja w krainie zombie" i "Blask"."Alicja w krainie zombie" Gena Showalter
Opis książki: 
"Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach.
Powiedziałabym swojej siostrze: nie.
Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem.
Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa.
Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni.
Powiedziałabym, że ich kocham.
Żałuję... tak, żałuję"
Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją… By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.
Piosenki: 
Jak wam się podobają te piosenki? Jak myślicie, pasują do tej książki?

*

"Blask" Amy Kathleen Ryan 
Opis książki:
Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.
Nikt na pokładzie nie podejrzewa, że Empyraen stanie się celem ataku. New Horizon, okręt bliźniak, który wyruszył w podróż na długo przed statkiem Waverly, dopuszcza się zdrady. Dochodzi do masakry. Młode kobiety i dziewczynki zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, staje przed trudnym zadaniem. Pozbawiony wsparcia autorytetów, sam musi zapanować nad statkiem pełnym zrozpaczonych i zbuntowanych młodych ludzi. Bez kobiet ich misja skazana jest na niepowodzenie...
Piosenki: 

Jestem ciekawa, jak piosenki wam się podobają. Czy zmienilibyście którąś z tych piosenek na inną? Jeżeli tak to na jaką? I czy czytaliście te książki?

Mam nadzieję, że post wam się spodobał :)

Do przeczytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:)