16 lutego 2016

[8] Recenzja: "Świąteczny sweter"

Beck Glenn - "Świąteczny sweter"


 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowa Proza
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 320

Gdybyś mógł zmienić swoje życie i uniknąć największych smutków i pomyłek… Czy zrobiłbyś to? Bestsellerowy autor znany z radia i telewizji Glenn Beck stworzył najpiękniejszą książkę o świętach, ludzkich wspomnieniach, bolesnych życiowych lekcjach, prawdziwym znaczeniu prezentów, które dajemy ukochanym…


***

Pewnie każdy z nas, dostał kiedyś na święta prezent, którego nie chciał. Sama kiedyś dostałam prezent, który wyrzuciłam. Patrząc na to dziś, żałuję. Dzięki tej książce zaczęłam myśleć, jak kiedyś traktowałam świąteczne prezenty. Książka skłoniła mnie do wielu refleksji na temat świąt. 

Kiedy Eddie miał 12 lat niczego tak nie pragnął pod choinką jak roweru. Mimo, że po śmierci ojca ich życie z matką stało się trudniejsze a pieniędzy było mniej, Eddie marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter. "głupi, ręcznie robiony , brzydki sweter", który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju. Wymaga to od niego wielu poświęceń i ustępstw, ale dzięki pomocy tajemniczego sąsiada Russella, Eddie odnajduje w życiu właściwą drogę i w końcu rozumie prawdziwe znaczenie tego skromnego prezentu jaki matka własnoręcznie wydziergała z miłości swojego serca. Książka jest ciepła i wzruszającą opowieścią o rodzinie, ufności i przebaczeniu, która pozwala nam spojrzeń na nasze własne życie - i, jednocześnie stawia przed nami pytania czy naprawdę wiemy co jest w nim najważniejsze.

Od samego początku książka wydała mi się ciekawa. Do tego poruszony w książce temat świąt. Mówiąc ogólnie, książka mi się spodobała. Niestety miała wadę.
Wadą tej książki moim zdaniem było zakończenie - kompletnie spodziewałam się czegoś innego, zawiodłam się. 

"Świąteczny sweter" jest książką, która ma na mnie wpływ. Dzięki niej doceniłam świąteczne prezenty, które dostaję co roku; te wymarzone i te o których chciałabym zapomnieć. 


Książkę zdecydowanie mogę polecić miłośnikom świąt! 

Ocena: 7/10


Pozdrawiam,
Daga

2 komentarze:

  1. Swietna recenzja, nie czytałam tej książki, ale po przeczzytaniu tej recenzji widać, że jest warta przeczytania. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam święta, więc jestem bardzo ciekawa tej książki !
    Obserwuję i zapraszam :)
    http://ba3wa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

:)